Cena studni głębinowej w 2024 r.- stawki na Podkarpaciu

cennik studni głębinowych

Cena studni głębinowej to pierwsza kwestia nad którą zastanawia się przyszły inwestor. Jak kształtuje się cennik wiercenia studni w województwie Podkarpackim ? Od czego zależy ? Odpowiadamy jaka jest cena wiercenia studni głębinowej w 2024 r.

Co ma wpływ na cenę studni głębinowych ?

Ile kosztuje metr odwiertu studni głębinowej w 2024 r.?

Jaka jest całkowita cena studni głębinowej na podkarpaciu w 2024 r. ?

Czy studnia głębinowa się opłaca ?

Kto wierci studnie głębinowe na Podkarpaciu ?

Wiercenie studni cena w 2024 r.

Studnie głębinowe cieszą się coraz większym zainteresowaniem na terenie Podkarpacia. Właścicieli nieruchomości, zachęca dostęp do darmowej, czystej wody, niezależnej od lokalnych wodociągów. Studnie głębinowe okazują się szczególnie przydatne dla osób mieszkających na terenach wiejskich lub w małych miejscowościach, gdzie dostęp do wody może być ograniczony.

Cena studni głębinowej na Podkarpaciu, to jedna z ważniejszych kwestii do przemyślenia, przed rozpoczęciem wiercenia. Ceny studni na Podkarpaciu mogą się różnić w zależności od wielu czynników, takich jak głębokość studni, jej wydajność, czy lokalizacja.

Ile kosztuje studnia głębinowa na Podkarpaciu w 2024 r. ? Poniżej prezentujemy cenę za metr wiercenia studni głębinowej na Podkarpaciu, oraz czynniki ją kształtujące.

Od czego zależy cena budowy studni ?

To ile kosztuje wykopanie studni na Podkarpaciu uwarunkowane jest następującymi czynnikami:

 • lokalizacja
 • zapotrzebowanie
 • głębokość studni
 • materiały użyte do budowy studni

wiercenie studni na podkarpaciu

Cennik wiercenia studni głębinowej, zależy od jej lokalizacji

Na to ile kosztuje wiercenie studni wpływa przede wszystkim lokalizacja, a ściśle mówiąc warunki geologiczne w danym rejonie. Geologia podkarpackich terenów jest bardzo zróżnicowana. Kopiąc studnie głębinową na Podkarpaciu możemy najczęściej natrafić na takie materiały jak:

 • gliny
 • piaski
 • żwiry
 • otoczaki
 • piaskowce
 • łupki
 • zlepieńce

Przewiercenie danej formacji materiałów wymaga zróżnicowanych technik. Decyduje to o poziomie trudności wiercenia studni. Kopiąc studnie głębinową na urozmaiconym materiałowo terenie, wykonawca musi podjąć odpowiednie środki w celu wykonania zadania. Cena za wiercenie jest wyższa im bardziej geologiczno skomplikowane warunki napotka wykonawca. Analogicznie, koszt wykonania studni głębinowej jest niższy im łatwiejszy geologicznie jest teren.

Na koszt odwiertu studni głębinowej wypływa zapotrzebowanie na wodę

Koszt odwiertu studni głębinowej na Podkarpaciu, jak i w innych rejonach Polski zależy od zapotrzebowania klienta na wodę. Ilość wody, którą inwestor planuje pobierać ze studni, ma istotny wpływ na jej konstrukcję, a co za tym idzie na cenę końcową. Źródło wody z studni głębinowej w zależności od przeznaczenia, będzie musiało zaspokoić codzienne zapotrzebowanie 4 osobowej rodziny bądź będzie musiało sprawdzić się w działalności rolniczej. Studnia przy domu jednorodzinnym będzie znacznie tańsza niż studnie wiercone w celu nawadniania areałów terenów przez rolników.

Im większa głębokość studni głębinowej, tym drożej kosztuje jej wykonanie

Tutaj znów na cenę ma wpływ lokalizacja studni głębinowej. Analogicznie – im warstwa wodonośna znajduje się głębiej, tym cena za wykonanie jest wyższa. Głęboko zlokalizowana warstwa wodonośna zwiększa koszty inwestycji. Koszt wykopania studni zwiększa się z każdym metrem.

Kosztorys wybudowania studni uwzględnia wykorzystane materiały

Studnia głębinowa musi być wykonana z atestowanych materiałów. Jakość wody w studni głębinowej, nie może być na odpowiednim poziomie, kiedy skonstruowana jest z rur kanalizacyjnych (rur w pomarańczowym kolorze). Również rura osłonowa nie może być wykonana z pomarańczowej rury kanalizacyjnej. Woda pitna ze studni głębinowej wydobywana jest jedynie gdy konstrukcja została wykonana z odpowiednich materiałów. Niestety wielu wykonawców dla pomniejszenia kosztów i uatrakcyjnienia swojej oferty w rzeczywistości konstruuje studnie z rur kanalizacyjnych. Niskie koszty inwestycji wykonania studni z rur kanalizacyjnych mogą kusić. W rzeczywistości to zwiastun poważnych problemów. Naprawa zanieczyszczonej studni lub budowa nowej w jej miejsce to kolejne pieniądze. Warto wywiercić od razu studnię wykonaną z odpowiednich materiałów. Będzie służyć przez długie lata i dostarczać czystą wodę.

Nasza firma, jako odpowiedzialny wykonawca studni głębinowych, w swojej pracy zawsze wykorzystuje odpowiednie atestowane materiały, w tym rury studzienne.

Ile kosztuje metr studni na podkarpaciu ?

Na koszt metra bieżącego odwiertu to wpływa wiele czynników. Cennik wiercenia, w każdym przypadku ustalany jest indywidualnie. Cena za robociznę, odwiertu przy małym domu jednorodzinnym, koło którego ma powstać tradycyjna studnia głębinowa, będzie się różniła od kosztu metra bieżącego odwiertu dla gospodarstwa rolnego, na geologiczno trudnym terenie. Ogólnie można przyjąć, że studnie wiercone na stosunkowo łatwym terenie, gdzie woda ze studni ma pokryć potrzeby jedynie małej rodziny to w 2024 r. koszt zaczynający się od 250 zł za metr studni.

Jaki jest całkowity koszt studni głębinowej na Podkarpaciu ?

Na podstawie tej stawki można przyjąć, że całkowity koszt inwestycji wiercenia studni w województwie Podkarpackim to przedział ok. 6 000-12 000 zł.

Cena studni głębinowej może być pokryta przez dotacje

Mimo, że wiercenie studni na nie jest mała inwestycją, istnieje możliwość obniżenia kosztów poprzez ubieganie się o dotacje. Dofinansowania takie mogą sięgać nawet 80-90% wartości studni. Dotacje na udzielane są z różnych źródeł. Taka dotacja może być udzielona przede wszystkim od organów administracyjnych bądź środków unijnych. Obliczając opłacalność wiercenia studni głębinowej warto zawsze zaglądnąć na stronę lokalnej gminy i sprawdzić czy nie udziela bądź nie będzie udzielała w najbliższym czasie dotacji na studnie. Pozwoli to obniżyć koszty inwestycji.

czy budowa studni się opłaca

Czy wiercenie studni się opłaca ?

Posiadanie studni głębinowej wiąże się z wieloma korzyściami. Dzięki odpowiednio zrealizowanej inwestycji, możemy znacznie obniżyć rachunki za wodę, zapewnić sobie do niej stały dostęp, nawet podczas awarii sieci wodociągowej. Ponadto może okazać się, że woda ze studni głębinowej jest lepszej jakości niż woda z wodociągów. Nie zawiera chloru i innych substancji chemicznych. Korzystanie z własnej studni jest również przyjazne dla środowiska. Pomaga ograniczać zużycie energii i emisję CO2 wykorzystywaną przez sieć wodociągową. Z drugiej strony poza ceną wywiercenia własnego ujęcia wody istnieją koszty eksploatacji studni głębinowej, jak choćby okresowe jej czyszczenie. Biorąc jednak pod uwagę wszystkie wady i zalety, dostarczanie wody przez studnię głębinową jest korzystnym dla nas rozwiązaniem. Cena budowy i eksploatacji studni zwróci się w stosunkowo krótkim czasie, a inwestor będzie cieszył się niezależnym dostępem do jakościowej wody.

Z kim warto wywiercić studnię głębinową na podkarpaciu ?

Studnie głębinowe na Podkarpaciu i w sąsiednich regionach to nasza specjalizacja. Oferujemy kompleksowe rozwiązania związane z dostępem do czystej wody. Nasza doskonała znajomość terenu oraz doświadczenie w branży sprawiają, że jesteśmy idealnym partnerem dla tych, którzy poszukują niezawodnych usług w zakresie wiercenia studni głębinowych na Podkarpaciu.

Wiercimy studnie na terenie Podkarpacia i okolic, co oznacza, że doskonale znamy specyfikę geologiczną i warunki terenowe tego obszaru. Nasza wiedza pozwala nam precyzyjnie dostosować proces wiercenia do lokalnych warunków, co przekłada się na efektywność i trwałość studni głębinowych.

kopanie studni głębinowych na podkarpaciu

Dlaczego warto powierzyć nam wiercenie studni głębinowej na Twojej działce ?

 • Doświadczenie – działamy na lokalnym podkarpackim rynku od lat z pasją i pełnym zaangażowaniem. Znamy uwarunkowanie geologiczne powiatu krośnieńskiego. Ta wiedza pozwala nam wiercić jakościowe studnie głębinowe w Krośnie.
 • Materiały najwyższej jakości – jesteśmy pewni nie tylko umiejętności, ale również używanych materiałów. Do wiercenia studni głębinowych w Krośnie, używamy jedynie rur studziennych z atestem PZH.
 • Transparentność kosztów – przy wierceniu studni głębinowych w Krośnie dokładamy wszelkich starań, aby nasi klienci byli poinformowani o kosztach każdego etapu projektu.

Wiercimy studnie w powiecie brzozowskim, krośnieńskim, jasielskim, sanockim, leskim, bieszczadzkim, przemyskim i na całym Podkarpaciu. Bardziej szczegółowy obszar działania poznasz na stronie naszej oferty.

Zastanawiasz się jaki kosztorys wybudowania studni zaproponujemy tobie ? Zadzwoń do nas !